Vergi Dairesi Müdürlüğünden Niksar Ticaret Ve Sanayi Odası´na Ziyaret
26 Şubat 2020, 14:00

26.02.2020/NİKSAR - Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması ve toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi için 24 Şubat 2020 2019 tarihinde başlayan 31. Vergi haftası ilçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Bu etkinlikler çerçevesinde Niksar Vergi Dairesi Müdürü Mahmut Zengin  ve Vergi Dairesi Personelleri ile birlikte Odamızı ziyaret ettiler. 

Niksar Vergi Dairesi Müdürü Mahmut Zengin Vergi Haftası Kutlamaları kapsamında sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettiklerini ifade ederek, “Amacımız toplumun tüm kesimlerine vergiyi sevdirmek, sağlıklı bir vergi bilinci oluşturmak ve vergi alışkanlığını kazandırmaktır” dedi.

Yönetim Kurulu Başkan Mahmut Bülent Aybak Vergi Haftası nedeni ile odamız ziyaretini gerçekleştirdikleri için Müdür Zengin' e  teşekkür ederek, memnuniyetini dile getirdi. Başkan Aybak verginin ekonomik büyümeyi gerçekleştiren istihdamı ve sanayileşmeyi teşvik eden önemli bir mekanizma olduğunun altını çizdi. Aybak, şöyle devam etti; “Ülkemizin, milletimizin refahının artırılması, kayıt dışı ekonominin kayıt altına alınması ve verginin tabana yayılması ile mümkün olacaktır. Toplumu oluşturan tüm bireyler, kamu ve sivil toplum kuruluşlarıyla hep birlikte devletimizi kalkındırmak için çalışmalıyız Bu devlet hepimizin, devletimizi el birliği ile kalkındırmalıyız.”

Bu vesile ile Vergi Dairesi çalışanlarının 31.Vergi Haftasını içtenlikle kutluyor, İlçemizdeki vergi mükellefi vatandaşlarımıza bol kazançlar diliyorum.”