Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi Ankara' da düzenlendi.
20 Eylül 2019, 14:42

20.09.2019 ANKARA Tokat, Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesinde görücüye çıkardığı tescilli ürünleriyle fuara damgasını vurdu.
Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın katıldığı törenle başladı. ATO Congresium Kongre ve Sergi Salonu'nda gerçekleşen 105 kuruluşun yer aldığı, 40 Ülkenin alım heyetleri ile katıldığı 2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesinde iller tescilli ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu. Fuara Tokat’tan 6 tescilli ürün ile 5 tane de tescil yolundaki ürünle katılım sağlandı. Tescilli Tokat Kebabı,Niksar Cevizi, Erbaa Narince Bağ Yaprağı, , Turhal Yoğurtmacı, Zile Kömesi, Zile Pekmezi’nin yanında, tecil yolundaki Tokat Bez Sucuğu, Tokat Çemeni, Tokat Acukası, Tokat Bileziği, Tokat Yazması ile sağlanan katılımla fuarda Tokat Standımıza, Tokat eski milletvekillerimiz, bürokratlarımız, Ankara’da yaşayan hemşerilerimiz ve Ankara'lılar yoğun ilgi gösterdiler. 

Yöresel Ürünlerimizin tanıtılması, markalaşması ve uluslararası alanda yer almasına vesile olmak amacıyla katıldığımız 2. Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesinde standımızı ziyaret ederek yalnız bırakmayan ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran' a, Ato Meclis Başkanı Mustafa Deryal'a, Anayasa Mahkemesi Üyesi Doç.Dr. Recai Akyel'e, Tokat Milletvekili Yücel Bulut'a, Oda/Borsa Başkanlarımıza ve tüm ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.