13. DÖNEM AKREDİTASYON SERTİFİKA TÖRENİ
28 Mart 2018, 11:09

 

NİKSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 5 YILDIZLI ODA 

13. Dönem Akreditasyon sürecini başarıyla tamamlayarak 5 Yıldızlı Odalar arasına giren Niksar Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde düzenlenen sertifika töreninde belgesini gururla aldı.

                                                                                  

Tören, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun açılış konuşmaları ile başladı.

Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı kapsamında hayatını kaybeden şehitlere rahmet dileyerek konuşmasına başlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, nefes kredisini Cumartesi günü İzmir'de açıklayacağını ifade ederek, "Pazartesi gününden itibaren, düşük faizli imkanları üyelerimize kullandıracağız" şeklinde konuştu. 

15 Nisan'a kadar Türkiye genelindeki oda ve borsa seçimlerinin yüzde 99'nun biteceğini, her dönemin bir başarı hikayesi olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti: "Sizin döneminizdeki başarı hikayenizden biri de bugün verilen akreditasyon çalışmalarıdır. TOBB Başkanı olduğum dönemde odalar ve borsalar birliği camiasında bir kalite ve müşteri odaklı kalite anlayışı yoktu. Biz de dünyadaki en tecrübeli olan İngiltere Odalar Birliği ile görüştük ve buraya gelip bizi eğitti. Eğitimler sayesinde biz de akreditasyon veren bir kurum haline geldik. İlk önce kendimizi disipline ettik. Sonra ülke geneline yaymaya başladık bu eğitimleri. 2002 itibariyle bir tane proje yazabilen odam yoktu benim. Dil bilen oda sayım beşti. Bugün çok şükür oda ve borsalarımız 800 milyar liralık proje yaptı."     

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de "Odalar ve borsalar sayesinde şirket kuruluşlarının tamamı ticaret sicilleri tarafından gerçekleştirilecek. Odalarımız, borsalarımız güçlü, biz eskisinden çok daha iyi olacağız ve pozitif yansımalarını göreceğiz" dedi. 

Tüfenkci, oda başkanlarının, o ilin akil insanları olduklarını ve hayırlı hizmetler yaptıklarını dile getirerek, odaların önemine değindi.

Devlet ile vatandaş arasında mesafe olmaması gerektiğini kaydeden Tüfenkci, "Bizler bu hizmetleri odalarımız, borsalarımız aracılığı ile yapıyoruz. Odalarımız olarak sizler bugüne kadar bu hizmetleri başarıyla yürüttüğünüz. Bu fuarların katılımcıları sizlerin üyeleri, ticaret odalarımız üyelerine faydalı olamayacaksa hangi alanda faydalı olacak" ifadesini kullandı. 

Yapılan işlerin doğrudan istihdamı arttırmak için olduğunu belirten Tüfenkci, "Yabancı yatırımcıları teşvik etmek adına projeler hayata geçirdik. Ayrıca odalar ve borsalar sayesinde şirket kuruluşlarının tamamı ticaret sicilleri tarafından gerçekleştirilecek. Odalarımız, borsalarımız güçlü, biz eskisinden çok daha iyi olacağız ve pozitif yansımalarını göreceğiz" diye konuştu. 

13. Dönem Akreditasyon sürecini başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan Niksar Ticaret ve Sanayi Odası’ndan sertifika törenine katılım en üst düzeyde oldu. Meclis Başkanı Vedat Ülker, Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Bülent Aybak, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nusret Özgün, Meclis Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Ziya Ateş, Meclis üyeleri Ahmet Arif Şöhretoğlu, Hüseyin Kolay, Salih Tüzemen, Nevzat Gündoğdu ile Genel Sekreter Muttalip Altunay sahneye hep birlikte çıkarak Akreditasyon sertifikasını ve plaketini Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve TOBB Akreditasyon Kuruk-lu Başkanı Halim Mete' den aldı.